KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 7876073
nr 787 6073
Eduard Wiiralt
(1898-1954), Estland
Torrnålsgravyr , Eduard Wiiralt (1898-1954), Lejonflock, Pointe Siche III Etat, signerad 1949, motivets mått: 24, 5x43, 5
Eduard Wiiralt, estnisk målare född 1898, död 1954.
Utrop:
20.000 kr
Såld:
15.000 kr
måndag 29 oktober 2012
29/10 15:51:14
- Klassiska